Zone liiga on Happee, O2JKL ja Suomen Erotuomariklubin järjestämä liiga keski-suomen alueen nuorille salibandyn pelaajille.

ZONE LIIGAN PÄÄTÖS TURNAUKSET

04/05A+B, 06/07, 07/08A+B, 09/10B, 10/11B / 7.4.2019

zone liigassa nähtiin tällä viikolla kauden 18-19 viimeiset ottelut kun sarjat saatiin päätökseensä: 04/05B Vaajakoskella, 07/08A Jämsänkoskella, 07/08B Kangasniemellä, 10/11B Tikkakoskella, 06/07 Muuramessa

KESÄLLÄKIN PELATAAN SÄHLYÄ

SARJA ZONE LIIGA / 13.4.2019

Vaikka zone liiga kausi on viikonlopun jälkeen ohitse niin kausi ei pääty siihen, sillä kesällä 15.6.2019 pelataan happeen ja o2jkl järjestämä Streetgames seppä 2019 katusählyn sm-osakilpailu kauppakeskus

KEVÄÄN TOISEKSI VIIMEINEN VIIKONLOPPU

SARJA 04/05A, 08/09A, 09/10A, 10/11A / 7.4.2019

zone liigassa kevät tekee tuloaan ja pelit alkavat olemaan loppu suoralla kaudella 18/19. Tällä viikolla otteluita nähtiin Keskiviikkona kun sarjassa 04/05A pelattiin yksi ottelu Killerin buugissa ja Torstaina

SARJA 04/05A

11.4 VAAJAKOSKEN LIIKUNTAHALLI

KotikloVieras
o2 c2-pojat kilpa
18:10
muury 05
 
 
 

SARJA 07/08A

13.4 JÄMSÄNKOSKI MÄNTYKALLION KOULU

KOTIkloVIERAS
duo jämsä
10:30
suolahden urho 07/08
o2jkl 07/08 oranssi
11:30
o2jkl 07/08 musta
o2jkl 07/08 valkoinen
12:30
suolahden urho 07/08
O2JKL 07/08 musta
13:30
duo jämsä
o2jkl 07/08 valkoinen
14:30
o2jkl 07/08 oranssi

SARJA 07/08B

13.4 KANGASNIEMI KANKAISTEN KOULU

KOTIkloVIERAS
Kapa-51
10:00
o2-jkl 07/08 punainen
o2-jkl d-tytöt
11:00
laukaan kings jets
o2-jkl 07/08 punainen
12:00
muuramen yritys p07
muuramen yritys p08
13:00
o2-jkl d-tytöt
laukaan kings jets
14:00
kapa-51
muuramen yritys p08
15:00
muuramen yritys p07

SARJA 10/11B

13.4 TIKKAKOSKEN LIIKUNTAHALLI

Koti
klo
Vieras
laukaan kings stars
11:30
tipa 10-11
happee g-juniorit
12:15
suolahden urho
lievestuoreen kisa
13:00
laukaan kings stars
tipa 10-11
13:45
happee g-juniorit
suolahden urho
14:30
lievestuoreen kisa
   
   
   
   

SARJA 06/07

14.4 MUURAMEN KULTTUURIKESKUS

KotikloVieras
Muury 06
10:30
o2jkl d1 oranssi
suolahden urho 06
11:30
tipa 06/07
o2jkl d1 oranssi
12:30
KAPA-51
suolahden urho 06
13:30
LAUKAAN KINGS FLAMES
TIPA 06/07
14:30
happee d2 valkoinen
KAPA-51
15:30
laukaan kings flames
happee d2 valkoinen
16:30
muury 06

SARJA 09/10B

14.4 JÄMSÄNKOSKI MÄNTYKALLION KOULU

KotikloVieras
duo jämsä
10:30
LAUKAAN KINGS SHARKS EAST
o2jkl e-tytöt
11:15
Leppäveden leppä
Laukaan kings sharks east
12:00
lievestuoreen kisa
o2jkl e-tytöt
 12:45
flanels ry 2010 pojat
leppäveden leppä
 13:30
o2jkl f2 musta
flanels ry 2010 pojat
 14:15
lievestuoreen kisa
o2jkl f2 musta
 15:00
duo jämsä
   

SARJA 04/05B

14.4 KANGASNIEMI KANKAISTEN KOULU

KotikloVieras
Kapa-51
10:30
happee d2 musta
o2jkl d2
11:30
suolahden urho 05/06
o2jkl c-tytöt
12:30
happee d2 musta
kapa-51
13:30
o2jkl d2
o2jkl c-tytöt
14:30
suolahden urho 05/06